Prawo własności intelektualnej

Kancelaria adwokat Magdaleny Wojdak świadczy kompleksowe usługi prawne na rzecz podmiotów krajowych i zagranicznych w zakresie prawa własności intelektualnej. Dobieramy odpowiednie narzędzia, by chronić Twoje prawa własności intelektualnej i przemysłowej a także doradzamy jak wykorzystać własność intelektualną by rozwijać Twój biznes i zwiększać udział w rynku.

Oferujemy profesjonalne doradztwo w zakresie zarządzania własnością intelektualną w Twojej firmie oraz reprezentujemy naszych klientów w postępowaniach przed Urzędem Patentowym i Europejskim Urzędem ds. Własności Intelektualnej.

Nasze usługi obejmują między innymi znaki towarowe, nazwy handlowe, wzory przemysłowe, prawa autorskie, zwalczanie nieuczciwej konkurencji, licencje i transfer praw wyłącznych. Współpracujemy również z kancelariami patentowymi z innych krajów dzięki czemu zapewniamy pomoc w uzyskiwaniu na rzecz klientów praw własności intelektualnej i ściganiu naruszeń własności intelektualnej także poza terytorium Polski.

 

ZNAKI TOWAROWE I OCHRONA MARKI

Wiemy jak najlepiej chronić Twoją markę. Rozumiemy że marka to nie tylko logo, ale też koncepcja, doświadczenie i więzi z odbiorcami. Oferujemy rejestrację znaku towarowego w Polsce – w Urzędzie Patentowym, w Unii Europejskiej oraz w procedurze międzynarodowej. Rejestrujemy znaki słowne, graficzne oraz znaki nietypowe. Prowadzimy monitoring znaku towarowego, wykrywając próby rejestracji znaków towarowych, które mogłyby naruszać prawa wyłączne naszych klientów. Monitoring pozwala zabezpieczyć Twoje prawa i ograniczyć działania konkurencji. Uczestniczymy również w sporach i transakcjach dotyczących znaków towarowych.

PRAWO REKLAMY I PROMOCJI

Pracujemy dla agencji marketingowych, reklamodawców, organizatorów działań promocyjnych oraz  indywidualnych twórców, influencerów, aktorów i modeli. Doradzamy w zakresie prawnych aspektów reklamy i świadczymy doradztwo prawne dla innego rodzaju działań marketingowych. Nasze usługi obejmują między innymi opiniowanie, przygotowanie i negocjowanie umów dotyczących materiałów reklamowych i ocenę ryzyka w zakresie wykorzystania własności intelektualnej w reklamie. Reprezentujemy naszych klientów również w sporach sądowych z zakresu nieuczciwej reklamy.

OCHRONA DÓBR OSOBISTYCH I WIZERUNKU

Specjalizujemy się w kwestiach związanych z ochroną dóbr osobistych i wizerunku. Analizujemy ryzyka związane z materiałami prasowymi i reklamami przed ich publikacją pod względem zagrożeń prawnych. Prowadzimy również spory sądowe związane z naruszeniem dóbr osobistych osób fizycznych i firm, w tym również naruszeniem renomy. Reprezentujemy naszych klientów w prawach o naruszenie dóbr osobistych w wyniku publikacji prasowych,  a także sprawy o zniesławienie i znieważenie.

WZORY PRZEMYSŁOWE I OCHRONA PRODUKTU

Posiadamy wiedzę i doświadczenie w zakresie kompleksowej ochrony produktów przed naruszeniami ze strony konkurentów rynkowych. Rejestrujemy wzory przemysłowe, prowadzimy spory sądowe z udziałem wzorów przemysłowych i dobieramy najlepsze sposoby ochrony dla twojej firmy. W imieniu naszych  klientów sporządzamy także listy ostrzegawcze do ewentualnych naruszycieli wzorów przemysłowych oraz uczestniczymy w negocjacjach zmierzających do zawarcia porozumienia między stronami. Przygotowujemy umowy dotyczące wzorów przemysłowych, w tym umowy licencji oraz przeniesienia praw z rejestracji.

PRAWO AUTORSKIE

W ramach świadczenia pomocy prawnej z zakresu prawa autorskiego kancelaria adwokat Magdaleny Wojdak pomaga przy sporządzaniu, negocjowaniu i analizowaniu umów dotyczących praw autorskich majątkowych i praw pokrewnych. Prowadzimy konsultacje dla branży kreatywnej i doradzamy najlepsze strategie działania przy naruszeniu praw autorskich. Reprezentujemy klientów w sporach sądowych dotyczących naruszenia praw autorskich. Pomagamy również przy wycenie praw autorskich, oraz przy zabezpieczeniu interesów związanych z prawami autorskimi.

NIEUCZCIWA KONKURENCJA

Ochrona innowacji, pomysłów i wiedzy często wymaga sięgnięcia do przepisów ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Pomagamy m.in. w sprawach związanych z naruszeniem tajemnicy przedsiębiorstwa, naśladownictwem produktów, utrudnianiem dostępu do rynku, nieuczciwą, nieetyczną lub zakazaną reklamą. Posiadamy również doświadczenie w kompleksowej ochronie nazwy firmy i powstrzymaniu konkurentów przed nieuczciwymi działaniami w biznesie. Zapewniamy pomoc w dochodzeniu roszczeń przed sądem oraz w doradzaniu i opiniowaniu czy działania konkurencji mogą zostać uznane za nieuczciwe.

Chcesz skonsultować swoją sprawę z profesjonalistą? Zapraszam do kontaktu! Opisz swój sytuację w rozmowie telefonicznej, mailowo lub umów się na spotkanie. Z pewnością wspólnie znajdziemy rozwiązanie.

Nasze biura znajdują się w Warszawie i Ostrołęce. Daleko? Nie ma problemu, pracuję również zdalnie.

W celu poznania pełnej oferty moich usług zobacz również: HANDEL PODRÓBKAMI, SPRAWY KARNE i SPRAWY GOSPODARCZE.

Kancelaria Adwokacka Magdalena Wojdak tel. 604 200 483 mail: kancelaria@wojdak-legal.com