Handel podróbkami

Chcesz wiedzieć co grozi za handel podróbkami lub replikami? Dostałeś wezwanie z art. 305 prawa własności przemysłowej? A może masz problem z nieuczciwą konkurencją, która podrabia twoje towary? Specjalizujemy się w sprawach karnych i cywilnych z zakresu znaków towarowych, wzorów przemysłowych i nieuczciwej konkurencji. Skontaktuj się z nami w celu omówienia Twojej sprawy.

POSTĘPOWANIA CELNE

Zajęcie towarów przez Urząd Celny? Reprezentujemy naszych klientów między innymi w sprawach związanych z zatrzymaniem towarów przez Urząd Celny. Doskonale wiemy, że zatrzymany towar to duże straty, a składowanie i przechowywanie towaru wiążą się ze znacznymi kosztami. Skontaktuj się z nami jak najszybciej. Pomożemy odzyskać towar lub zminimalizować straty Twojej firmy. Jeśli towar okazał się podrobiony, istnieje również ryzyko sprawy karnej, a handel podróbkami wiąże się z wysokimi karami dla przedsiębiorców.

Prowadzimy postępowania karne zarówno po stronie obrońcy jak tez pokrzywdzonego. Reprezentujemy naszych klientów przed organami ścigania – policją i prokuraturą oraz w postępowaniach sądowych. Mamy doświadczenie w postępowaniach w zakresie sprzedaży podróbek oraz handlu replikami. Przygotowujemy również wezwania z art. 305 prawa własności przemysłowej.

SPRAWY CYWILNE

Prowadzimy postępowania cywilne z zakresu własności intelektualnej. Przygotowujemy wezwania do zaniechania naruszeń, a także monitorujemy rynek pod kątem podrobionych towarów.

OCHRONA PRODUKTÓW

Chcesz powstrzymać konkurentów przed podrabianiem Twoich towarów? Znalazłeś “repliki” swojej marki na facebooku lub allegro? Posiadamy wiedzę i doświadczenie w zakresie kompleksowej ochrony produktów przed naruszeniami ze strony konkurencji. Rejestrujemy wzory przemysłowe i znaki towarowe aby móc skutecznie dochodzić ochrony w sprawach cywilnych i karnych.

PRAWO AUTORSKIE

Specjalizujemy się również w prawie autorskim. Stworzyłeś produkt (utwór), który został splagiatowany? Skontaktuj się z nami, doradzimy najlepszą ścieżkę postępowania na drodze prawnej.

NIEUCZCIWA KONKURENCJA

Ochrona innowacji, pomysłów i wiedzy często wymaga sięgnięcia do przepisów o nieuczciwej konkurencji. Pomagamy m.in. w zabezpieczeniu tajemnicy handlowej, nazwy firmy i powstrzymaniu konkurentów przed nieuczciwymi działaniami w biznesie.

Chcesz skonsultować swoją sprawę z profesjonalistą? Zapraszam do kontaktu! Opisz swój sytuację w rozmowie telefonicznej, mailowo lub umów się na spotkanie. Z pewnością wspólnie znajdziemy rozwiązanie.

Nasze biura znajdują się w Warszawie i Ostrołęce. Daleko? Nie ma problemu, pracuję również zdalnie.

W celu poznania pełnej oferty moich usług zobacz również: PRAWO KARNE I PRAWO WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ.

Kancelaria Adwokacka Magdalena Wojdak tel. 604 200 483 mail: kancelaria@wojdak-legal.com